| aDEeLAa a întrebat:

Ce presupune varsta de 17 ani? Ce responsabilitati am? Mi se tot spune ca sunt imatura si naiva...cum as putea rezolva aceste probleme?

Răspuns Câştigător
| maria999 a răspuns:

O sa te schimbi cu timpul, stai linistita.Mai ai timp de imaturitati.Insa chiar daca ai vrea sa schimbi acest lucru si sa fi mai matura incearca sa fi mai responsabila.

9 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Vârsta presupune aceleași responsabilități ca și la 16 ani. Dacă ești imatură și naivă dă dovadă că nu ești și fă contrariul.

| mgtow a răspuns:

Inca e varsta de minor peste un an incepi sa vezi diferit lumea cand ai de platit facturi alte responsabilitati incepi sa prinzi vechimea vietii treptat.

| aDEeLAa explică (pentru Morphines):

Problema e ca nu stiu cum sad...

| Morphines a răspuns (pentru aDEeLAa):

Păi ține minte ce-ți reproșează lumea că faci și faci inversul.
Dacă ți se spune că ești prea copilăroasă, compoartă-te ca un adult, deși nu ești.

| aDEeLAa explică (pentru mgtow):

Da...,,...incepi sa prinzi vechimea vietii treptat.'' frumoasa exprimarea!

| aDEeLAa explică (pentru Morphines):

Da,dar n-am idee cum se comporta un adult...

| Morphines a răspuns (pentru aDEeLAa):

N-ai părinți? N-ai mai văzut adulți până acum?

| aDEeLAa explică (pentru maria999):

M-am saturat sa mi se tot reproseze ca sunt IMATURA...de la prietenii cei mai buni pana la persoane necunoscute.Nu stiu unde gresesc :o.Iar cat de responsabilitate...la 17 ani ce ar trebui sa fac?

| maria999 a răspuns (pentru aDEeLAa):

Trebuie sa incepi sa iti iei viata in propriile maini, sa stii ce inseamna viata cu adevarat sa stii cum sa rezolvi anumite probleme si sa stii sa te descurci singura in orice situatie te-ai afla.C-am asta inseamna sa fie responsabila.