| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Ce sfaturi imi dați pt primul an de liceu?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege să stai în prima bancă. Eu am crezut că-s ghinionist când mi s-a-ntâmplat să ajung acolo din prima zi de liceu... dar mi-a prins bine tot timpul. Vezi bine la tablă, ai în jur cei mai interesa(n)ți colegi, poți oricând să vorbești cu profesorul și e locul care face necesar să fii mereu pregătită peste media clasei. Bucură-te atunci când poți să faci cel puțin cât ți se cere, nu te supăra pe profesorii severi. 4 ani ai șansa să înveți gratis. Mai târziu recuperările costă și nu-ntotdeauna sunt posibile. Engleza o să te ajute oricând. Fă întotdeauna ce e corect. Citește și fă sport. Ajută pe oricine - asta m-a ajutat cel mai mult. Nu fi niciodată ursuză. happy Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Încă ceva: fă orice ca să scrii frumos și corect. Când prinzi moment liber desenează... O să-ncepi să vezi lumea cu alți ochi.

| alleALLEaddaADDA a răspuns:

1. Fi prietenoasa cu ceilalti.
2. Fa-ti prieteni.
3. Ai mare grija cu cine te imprietenesti.
4. Fa o parere buna profesorilor.
5. Invata.winking
6. Distreazate. big grin
7. Participa la activitati.
8. Inscriete la diverse cluburi(asa cunosti mai multe persoane).
9. Nu fi timida.
Mult succes!

| 0PopaPorno a răspuns:

Nu te apuca de fumat.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ai grija unde te asezi! laughing))
ai grija ce prieteni iti faci, amici gramada, dar la prieteni sa ai grija!
profita cat esti a 9-a si a 10-a hai si a 11-a si iesi afara de cate ori ai ocazia