| Lăcrymioara a întrebat:

Cine imi da o lista completa cu rechizite pentru clasa a 7-a?

... Dau funda 100%

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana-2 caiete studentesti (clasa+teme)
Mate-3 caiete studentesti (clasa+teme si unul la geometrie) (iti trebuie studentesti pentru ca o sa scrii ceva mai mult)
Chimie si fizica -2 caiete mate studentesti
engleza franceza religie istorie civica -cate un caiet dictando mic (pentru ca n-o sa scrii mult)
la biologie geografie si muzica stii ca iti trebuie caiete speciale de geografie biologie si muzica
la desen: bloc de desen (de preferabil mare) pensule. tempera.
Pixuri normale albastre si negre, doua pixuri cu gel albastre, unu rosu (in caz de urgenta pentru profi), doua creioane normale, doua cu mina (preferabil unu de 0, 5 si unu de 0, 7), mine bineinteles, guma de sters, ascutitoare dubla.
Mai iti trebuie coperti, trusa de geometrie, ghizdan, eventual penar (daca mai porti asa ceva), creioane colorate (iti va trebui in mod special la biologie si cam atat.:*:* bafta in noul an scolar si note bune:X fundita?

8 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Pai de unde sa stim noi ce iti trebuie tie? ce intrebare...

| yumary a răspuns:

Scumpo nu putem sti de cate caiete o sa ai nevoie.
Caiete studentsti, o sa ai nevoie atat de mate cat si de romana.
Caiete mici de romana si matematica happy
La geografie si biologie poti folosi caiete normale mici esti deja mare de acum.
Coperti, bloc de desen carioci si creioane colorate...happy
Si ce ai avut si in anii precedenti trusa de geometrie, pixuri.creioane.radiera,ascutitoare,acuarele,pensule...
Trebuie sa faci si tu un calcul nu am cum sa iti dau un numar exact depinde de scrisul tau de cate file are caietul de cerintele profesorilor thinking
Bafta

| Dragonfly6 a răspuns:

Tu nu ai primit niste carti? Dupa alea gandeste-te ce caiete iti trebuie.
Ma intreb cum se descurcau copii cand nu era TPU...

| Dragonfly6 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca tu faci cumparaturile in fiecare an, ca ce foloseai in anul anterior nu mai e la moda.
Serios, creioane cu mina? Eu am scris tot anul cu creioane normale pentru ca nu-mi permit sa le duc pe alea cu mina la scoala si bine ca nu zici ca-i trebuie sa aiba si de 1.

| мαrrýиєlα a răspuns:

Romana - 2 caiete ( clasa-teme ).
Matematica - 3 caiete. ( algebra, geometrie si de teme ).
Engleza - 2 caiete ( teme-clasa ).
Franceza - 2 caiete ( teme-clasa ).
Fizica - 1 caiet sau 2. ( noua nu ne da teme ).
Chimie - 1 caiet ( cred. )
Biologie & muzica & geografie. 1 singur caiet ( dinacelea speciale ).
-------------------------------------------------
- la matematica trusa de geometrie.
- la desen bloc, pensula, acoarele e.t.c.

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Iti iei un caiet pentru toate materiile si pixul il tii in buzunar.winkinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

laughing)

| AlexandraPrincess a răspuns:

Buna!
Romana=2 caiete mari (clasa=teme)
Mate=4 caiete (geometrie si algebra\teme =clasa\!
Chimie si Fizica-caiete mate
Engleza-Franceza-caiete mari! Restul caiete mici! Iti mai trebuie:Trusa geometrica,creioane,pixuri, stilou\rooller, penar,
ghiozdan(optional), mape, lipici...etc! Si eu merg in a7a! happy Bafta!