| Ioana_Carmen_1999 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu ceva? Vreau sa ma duc la filologie bilingv spaniola, dar m-am hotarat tarziu si am inteles ca trebuie sa dau si un examen.Pot sa mai dau la acest profil?

3 răspunsuri:
| iamprettybored a răspuns:

Testul pentru bilingv spaniolă a fost la sfârșitul lunii mai. Nu înțeleg cum de nu ai fost anunțată de dirigenta/dirigintele tău. Testul nu se putea da decât într-o singură zi, rezultatele au fost deja afișate. Nu ai cum să fii repartizată la profilul respectiv fără să fi dat bilingvul. Multă baftă oricum! happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU te mai poţi înscrie la nici o specializare de "bilingv" dacă nu ai dat Testul din luna Mai sad

Cel mult, te poţi înscrie la o specializare cu "intensiv"; acolo vei da Test de limbă în vacanţa de vară sau în primele 2 săptămâni de şcoală happy

Toate cele bune!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii despre bilingv/intensiv în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-intensiv/