| JustLoveMee33 a întrebat:

Cine mai este la Colegiul National Vasile Alecsandri din Bacau? Si mai vreau sa stiu daca cei care au intrat sunt bine pregatiti in cazul tuturor materiilor, deoarece eu nu am avut profesori atat de buni la unele materii si sper sa nu fiu singura "neinzestrata" cu toate informatiile.

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Avusem câteva colege de clasă care s-au îndreptat către acel liceu, și nu erau nici ele atât de bine pregătite. Liceul este unul destul de bun, însă este destul de strict, iar după cum cred că ai observat, a fost o înregistrată o promovabilitate mare (94, 42%).
N-ar trebui să îți faci griji. Dacă ai reușit să intri la acel liceu, eu cred că ai putea face față.
La ce profil ai intrat?

4 răspunsuri:
| JustLoveMee33 explică:

Am intrat la matematica-informatica big grin

| JustLoveMee33 explică (pentru positivity):

La mate-info happy

| positivity a răspuns (pentru JustLoveMee33):

Indiferent de liceu, la matematică-informatică trebuie să înveți serios. Cum ți-am spus, am niște foste colege care au intrat la acel liceu, însă științe-sociale/ filologie, și nu fac nimic serios acolo.
De descurcat te vei descurca sigur; vei mai lua și note mai mici, te vei adapta mai greu, dar te vei descurca într-un final. Eu sunt sigură de asta.
Mie anul trecut mi-a dat mai multe bătăi de cap fizica, și în continuare cred că îmi va mai da bătăi de cap. Încearcă să înveți din timp totul.

| JustLoveMee33 explică (pentru positivity):

Multumesc mult! Asta stiu, tocmai din acest motiv m-am dus spre acest profil, stiind ca vor exista si mici riscuri.De asemenea nici mie nu imi place fizica, dar nici istoria, asadar la acestea va fi un pic mai greu.Multumesc inca o data!