| Lavinia20 a întrebat:

Credeti ca daca m-am indragostit de un baiat la prima vedere in Biserica[acum vreo 6 ani] si inca il plac... dar el este intr-o relatie cu cinea, ar putea fi acestea un semn:-s adica Dumnezeu ar tine cu mine si as putea fi cu el?:-s sau ceva mai mult in viitor?big grin

Răspuns Câştigător
| neekole a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt mai plinuta, si cateodata nu fac unele lucruri din cauza asta, dar decat sa iti para rau mai tarziu, mai bine faci ce crezi tu ca trebuie.:*

2 răspunsuri:
| neekole a răspuns:

De acum 6 ani? Gandeste-te ca daca nu ai fost cu el pana acum, nu stiu care sunt sansele sa fii cu el de acum incolo... Eu nu inteleg ce astepti tu. Daca vrei sa fii cu el(sau cel putin asta am inteles eu ca vrei) fa si tu un pas. Incearca sa-l cunosti, Fa-ti prieteni comuni cu ai lui. Dar din moment ce are iubita nu stiu care sunt sansele. Dar eu tot nu inteleg ce ai asteptat pana acum. Credeai ca o sa vine Dumnezeu si o sa te puna in bratele lui? Nu ma intelege gresit, si eu cred in Dumnezeu, si eu cred in dragoste, dar daca vrei sa iasa ceva, nu trebuie sa astepti o minune. Pur si simplu fa sa se intample. Sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita?

| Lavinia20 explică (pentru neekole):

Faza e ca el este in clasa cu varul meu... si eu sunt mai plinuta si imi este rusine...dar cred ca el a banuit mereu ca il plac. Acum am inceput sa vb cu el mai mult invatand amandoi de dimineata in acelasi liceu, iar cu prt lui nu i-am mai vz impreuna de cv timp