| DomnulPoliticos a întrebat:

Credeți că e normal ca un adolescent sa nu posteze nimic niciodată pe social media si sa nu aibă tiktok snapchat Facebook?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Se referă la faptul că înainte nu era chiar normal ca un adolescent să își petreacă atât de mult timp în mediul online, însă astăzi, chestia asta a devenit o normalitate. Eu am decis să iau o pauză de la rețelele de socializare pentru a mă putea focusa pe ceea ce am de făcut. Sincer, observ diferența. Este complet în regulă că un adolescent nu folosește astfel de aplicații. Cu toții avem dreptul să fim diferiți.

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Este benefic sa ai cat mai putin de aface cu social media. Stateam cu orele inainte, neglijam sportul, si mai ales dormitul, de cand am lasat-o mai usor, indeplinesc mai multe sarcini zilnic, minusuri nu ai, numai beneficii.

| dullcat a răspuns:

Scrie undeva ca trebuie sa fim conectati 24/24? Nu, asadar e alegerea fiecaruia. Oricum din punctul meu de vedere e cat se poate de distopic cum anormalul de alta data e considerat normal in prezent.

| DomnulPoliticos explică (pentru dullcat):

Nu prea am înțeles ce ai zis dar sunt de acord

| dullcat a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

Si cum esti de acord daca nu ai inteles? laughing

| DomnulPoliticos explică (pentru dullcat):

Instinctul îmi spune sa fiu de acord

| DomnulPoliticos explică (pentru dullcat):

Nu are logica ce spun stimata doamna dullcat îmi cer scuze

| literallythesamebruh a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

Se referă la faptul că înainte nu era chiar normal ca un adolescent să își petreacă atât de mult timp în mediul online, însă astăzi, chestia asta a devenit o normalitate. Eu am decis să iau o pauză de la rețelele de socializare pentru a mă putea focusa pe ceea ce am de făcut. Sincer, observ diferența. Este complet în regulă că un adolescent nu folosește astfel de aplicații. Cu toții avem dreptul să fim diferiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este perfect normal. Uite, eu nu am cont pe nicio rețea socială și nu sunt adolescentă.
Îmi e foarte bine așa. Am doar contul de WhatsApp.

| Giulia911 a răspuns:

Dar pana sa se inventeze astea nu mai era lumea normala?