| DomnulPoliticos a întrebat:

Credeți că e normal ca un adolescent sa nu posteze nimic niciodată pe social media si sa nu aibă tiktok snapchat Facebook?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Se referă la faptul că înainte nu era chiar normal ca un adolescent să își petreacă atât de mult timp în mediul online, însă astăzi, chestia asta a devenit o normalitate. Eu am decis să iau o pauză de la rețelele de socializare pentru a mă putea focusa pe ceea ce am de făcut. Sincer, observ diferența. Este complet în regulă că un adolescent nu folosește astfel de aplicații. Cu toții avem dreptul să fim diferiți.

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Scrie undeva ca trebuie sa fim conectati 24/24? Nu, asadar e alegerea fiecaruia. Oricum din punctul meu de vedere e cat se poate de distopic cum anormalul de alta data e considerat normal in prezent.

| DomnulPoliticos explică (pentru dullcat):

Nu prea am înțeles ce ai zis dar sunt de acord

| dullcat a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

Si cum esti de acord daca nu ai inteles? laughing

| DomnulPoliticos explică (pentru dullcat):

Instinctul îmi spune sa fiu de acord

| DomnulPoliticos explică (pentru dullcat):

Nu are logica ce spun stimata doamna dullcat îmi cer scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este perfect normal. Uite, eu nu am cont pe nicio rețea socială și nu sunt adolescentă.
Îmi e foarte bine așa. Am doar contul de WhatsApp.

| MarianWLF a răspuns:

Este benefic sa ai cat mai putin de aface cu social media. Stateam cu orele inainte, neglijam sportul, si mai ales dormitul, de cand am lasat-o mai usor, indeplinesc mai multe sarcini zilnic, minusuri nu ai, numai beneficii.

| Giulia911 a răspuns:

Dar pana sa se inventeze astea nu mai era lumea normala?