| mihaela blondina a întrebat:

Credeti ca jocul este legat de o anumita varsta? Argumentati-va raspunsul. multumesc anticipat :*:*

14 răspunsuri:
| a2 a răspuns:

thinking nu neaparat... si mama mai vrea cateodata sa se joace deci cred ca tine neaparat de o anumita varsta... in fond faci ce vrei, ce iti place si cum vrei nu conteaza cati ani aiwinking kiss

| arysa a răspuns:

Iti scriu un citat care mie-mi place foarte mult si care cred ca o sa te ajute:"Copilul râde: Înţelepciunea şi iubirea mea e jocul. Tânărul cântă: Jocul şi înţelepciunea mea e iubirea. Bătrânul tace: Iubirea şi jocul meu e înţelepciunea."(Lucian Blaga)

| M.T a răspuns:

Nu chiar ....jocul nu are varstetongue

| a2 a răspuns:

Sa ma corectez" nu neaparat... si mama mai vrea cateodata sa se joace deci nu cred ca tine neaparat de o anumita varsta... in fond faci ce vrei, ce iti place si cum vrei nu conteaza cati ani ai " au uitat sa pun un nulaughing))

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Oricine are nevoie de un moment de recreere... a mintii si a corpului. Important este sa nu iti arati niciodata varsta! Doar fii tu insuti si totul va fi perfect!

| rosepassion a răspuns:

Nu crd... mie mi se pare k toata lumea se joaca intr-un fel anume...bine inteles ca fiecare in stilul lui...de exemplu copii pana l 12-13 ani chiar si imi mari crd in desene si incearca s le imite... ei se mai joaca si q jucariile sau altceva...

de pe la varsta de 15-16 ani copii se mai joaca dar nu k cei mici...cii in felul lor...topaie, rad, glumesc...

de pe la 18-19 ani in colo lumea se joaca in mai multe sensuri ale cuvantului...adica q sentimentele cuiva sau sensul propiu al cuvantului q persoana iubita sau cv d genu...(nu exclud nici varianta k si copii d peste 14 aniis a se joace q asa numitul,, iubit'' l unii acest cuvant chiar se nimereste iar la unii nuh)

dupa 20-30 d ani deja persoanele au copii sau nepotii in unele cazuri si se joaca q ei...

dupa 60-70 de anii multi copii care la randul lor au devenit parintii apoi bunicii se joaca q nepotii sau stiu eu ce...

in concluzie cam toata lumea se joaca pentru ca asa simt ei...nevoia...

sper ca te-am ajutat si k ai inteles ceam vrut s iti zic
:X

| paul0013 a răspuns:

Nu neaparat sunt unii care sa joaca si la 60 de ani iar altii nu se mai joaca de la 14 ani, depinde de persoana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu laughing raspunsul meu e cel mai "inteligent" rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca jocul are o anumita varsta, deoarece cu totii ne jucam, insa in felul nostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In opinia mea, jocul nu este legat de o anumita varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu n-are nici-o vrsat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred si eu ma joc si sunt destul de mare imi mai umplu timpu

| yfrsygfstfydtygd a răspuns (pentru arysa):

Super tare

| yfrsygfstfydtygd a răspuns (pentru arysa):

Jocul este pt.toate varstele si gandestete.Copii se joaca diferite jocuri.Adulti joace si iei jocuri cum ar fi fotbalul sau baschetul sau chiar carti.Batrani joaca table si carti.Deci toae acestea sunt jocuri cea ce arata ca jocul este pt.toate varstele. big grin happy