| d3utzsa a întrebat:

Cum as putea sa scap de matrata?

4 răspunsuri:
| Ideea a răspuns:

Cand te speli pe cap foloseste Wash&Go si clatestete foarte bine, nu pune foarte mult cantitativ de shampon.
Freaca bine samponul pe par, asteapta in jur de 5 min fara sa te clatesti, apoi cltestel foarte foarte bine.
Eu asta am facut si nu mai am matreata.
O zii cat mai buna si plina de bucurii!

| deea009 a răspuns (pentru Ideea):

Eu de la Wash&Go fac multa matreatawinking

| deea009 a răspuns:

Buna sper ca te pot ajuta! este o metoda pe care am folosit-o si eu:*
1. Amesteca doua linguri de argila alba cu putina apa si un galbenus de ou frecat bine. Aplica mai intai la radacina, apoi pe restul parului. Apoi inveleste-ti capul cu o punga de plastic si un prosop si lasa sa actioneze o ora. Spala apoi parul cu sampon.[poti sa nu pui argila faci cum vr vezi ca sunt si unele balsame si sampoane cu ou cautale sunt eficientewinking] sper ca te-am ajutat:*

| Ideea a răspuns (pentru deea009):

Atunci incearca Nivea.
Depinde de fiecare om.