| StayChill a întrebat:

Cum imi fac blog pe facebook? Adica stiu ca trebuie sa dau click pe "creaza o pagina", dar apoi imi apar 6 optiuni de selectare a paginii (persoana publica, divertisement etc.) si nu stiu ce sa selectez. Putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| ButterflyWings a răspuns:

Daca spuneai de la inceput ca vrei un ''blog personal'' nu mai aveam discutia asta inutila. Pentru asta te duci la Cause & Community, in casuta scrii Personal blog (sau numele blogului care se poate modifica si dupa )bifezi ''I agree with..."si creezi blogul. Apoi de pe pagina blogului intri la Edit page, Update Info... in prima casuta (Category ) selectezi Websites & Blogs, iar in a doua casuta selectezi >Personal Blog.
Mai jos la >Name modifici numele paginii, salvezi si asta e tot!

10 răspunsuri:
| ButterflyWings a răspuns:

Selectezi in functie de continutul blogului. Cred ca cel mai potrivit ar fi Divertisment pentru o pagina obisnuita.

| StayChill explică (pentru ButterflyWings):

Chiar nu intelegeti ce imi trebuie nu? dau la divertisement si apoi trebuie sa selectez ce este (trupa muzicala, biblioteca etc. etc,) si nu stiu ce sa seectez!

| ButterflyWings a răspuns (pentru StayChill):

Nu ai specificat ce ai vrea sa postezi pe blog! Nu pot ghici ce e in capul tau. Daca vii cu detalii mai cauta-ma.

| StayChill explică (pentru ButterflyWings):

Doamneeee! Am vazut la o pagina ca scria undeva ''blog personal'' si am incercat sa imi fac si eu, dar nu stiu ce sa selectez de la divertisment! greu de inteles nu?

| StayChill explică (pentru ButterflyWings):

Dupa ce scriu numele paginii, de ce imi apare ''this feature is temporarily blocked''?

| ButterflyWings a răspuns (pentru StayChill):

Nu stiu de ce dar vad ca raspunsul meu anterior a aparut pe jumatate(cateva randuri lipsesc...o sa-l editez mai tarziu).
''this feature is temporarily blocked'' iti apare atunci cand accesezi Cause or Community sau dupa ce ai creat pagina si esti la modificari? Daca e la inceput incerca sa scrii in casuta Personal blog.

| StayChill explică (pentru ButterflyWings):

Asa apare oriunde dau, nu numai daca selectez cause or comunity.imi apare exact asta :You're temporarily blocked from using this feature. Sorry for the inconvenience.

In the meantime, review our Community Standards or send us feedback.
ce dau?

| ButterflyWings a răspuns (pentru StayChill):

Nu stiu de ce iti apare asta, eu am facut un blog de proba adineaori si nu am avut nici o problema.
E posibil sa-ti fie restrictionata sectiunea accea de la ei ...in cazul acesta nu stiu ce e de facut. Asteapta pana maine sau o zi doua si incearca din nou.
Asigura-te ca ai bifat casuta ''I agree with Facebook pages terms "

| StayChill explică (pentru ButterflyWings):

Multumesc mult de ajutor! si imi pare rau ca ai pierdut atata timp cu mine...scuze...dar ma voi revansa1raspunsul tau va fi castigator! :d

| ButterflyWings a răspuns (pentru StayChill):

Nu e nici o problema, am fost dat si link-ul paginii sa vezi cum arata, dar vad ca raspunsul a fost refuza, probabil nu permite TPU link-uri catre alte site-uri.
Sper sa te descurci pana la urma. Bafta!winking