| bogdan9899 a întrebat:

Cum intru la facultate,imi place geografia sias vrea la turism,si lap olitie as fi interesat, nnu stite cum se intra si care este mediala bac?

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

La poliție ai probe : test psihologic, română, engleză și probele sportive : rezistență, sprint și aruncatul bilei medicinale 4kg parcă.
La geografie cred că doar bac-ul e necesar.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Modalitatea de admitere şi disciplinele/Tematica DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este facultatea dorită de tine? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Pentru Academia de Poliţie găseşti detalii despre admitere pe site-ul oficial :
http://www.academiadepolitie.ro/admitere.html