| lavianffs a întrebat:

Cum isi gasesc elevii job pe vara? Ma gandesc prin a9a sa muncesc pe fara dar chiar nu as vrea la Mc Donald's sau locuri de genul pentru ca am auzit doar chestii rele despre ele, mai ales pe vara. Stii cineva un grup de Whatsapp care se ocupa de joburi pe vara pentru minori? Sau stie cineva un site? Anything?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca elev de clasa a IX-a, la 15 anisori poti munci numai cu acordul scris al ambilor parinti, pe la fermele de pasari, serele de flori sau legume, pe la camp sau prin preajma caselor bunicilor si vecinilor.

La McDonald se fac angajari numai dupa implinirea varstei de 16 ani!

Online nu sunt joburi pentru copii mici ca tine, fiindca nu stiu nimic sa faca, nu au nici o profesie, nici o calificare, nici o experinta in nimic, deci nu au cum sa plateasca un copil degeaba, mai ales ca un minor nu-l poti trage legal la raspundere.