| SecretZoo a întrebat:

Cum pot avea o viata normala, cum pot sa fiu fericita daca traiesc inconjurata doar de oameni rai? Cum pot sa am o familie obisnuita si intelegere daca mama si tatal meu imi vorbesc ingrozitor de urat, ma jignesc si ma judeca ori de cate ori inaintez in viata? Cum sa scap de gandurile negre ale caror consecinte sunt moartea? Desi stiu ca nu e o rezolvare sau vreo cale de scapare, insa sunt disperata... asa am fost dintotdeauna. Nu m-am bucurat niciodata de viata asa cum ar fi trebuit. Parintii sunt principala cauza. Nu ma lasa sa am prietenii pe care mi-i doresc? Trebuie sa le cer voie inainte sa vorbesc cu o fata si sa ma inteleg bine cu ea, sa imi fie ca o sora, o sora care sa ma inteleaga si pe care mi-am dorit-o mereu. Ma simt inchisa in mine, singura alinare e prietenul meu, de care ei nu stiu, si daca ar afla m-ar desparti de el. Atunci as muri cu siguranta. Nu vor sa inteleaga ca am crescut, am 16 ani. Mi s-a luat de atata suferinta. Ma simt bruscata, jignita, injosita, marginalizata si atat de monotona... Degeaba le-am dovedi ca sunt asa cum au vrut ei, pe plan educational, ca am ajuns departe, la faze nationale ale concursurilor; mi-au promis multe, si nimic nu s-a indeplinit. Si-au incalcat promisiunile si mai mult, ma jignesc si imi arunca vorbe grele, ca unei tarfe dupa marginea solselei, desi nu mi-am inceput viata sexuala. Sunt copilul lor, dar ma ranesc, ma doare! M-am saturat sa plang si sa stau inchisa in casa saptamani intregi. Ajutati-ma! In voi pot avea incredere.

2 răspunsuri:
| IuliaCx a răspuns:

Da-mi add. steph_stefii@yahoo.com si vorbim acolo. :*

| SecretZoo explică (pentru IuliaCx):

Gata happy multumesc