| mihaellaandreea a întrebat:

Cum pot copia din prima banca? sau ce metoda pot folosi ca sa invat mai rapid?

4 răspunsuri:
| dmdany07 a răspuns:

Ca sa inveti mai rapid te apuci din timp si folosesti cartea si caietul.

| LOwee02 a răspuns:

Ca sa nu fi nevoita sa inveti "rapid", nu lasa invatatul pe ziua in care ai materia respectiva. Citeste lectia cu o zi inainte, seara sau in timpul zilei cand crezi tu ca retii mai usor. Urmatoarea zi, inainte de ora respectiva, mai citeste odata lectia ca sa iti reimprospatezi memoria, dar nu te stresa, ca uiti tot. Uite un sfat: nu toci, incearca sa intelegi ce ti se preda ca sa poti explica mai usor si cu propriile cuvinte, si nu o sa ti se mai para dificil nimic. happy Ok? Sper ca te-am ajutat. Mult succes la scoala!

| SophieCoraline a răspuns:

Repetarea este mama invataturii!
incearca sa citesti acelasi material de mai multe ori in dierite zile.
Iar daca invatatura iti da batai de cap incearca sa iti faci foiti, iar la test iti dai parul lasat liber peste umar si apleci putin capu in partea profesoarei astfel nu iti va vedea fata si ce este dupa par!

| mihaellaandreea explică (pentru SophieCoraline):

Nu cred ca merge am parul mediu si fin aluneca toate foile chiar daca imi ivelesc capul in hartie oricum multumesc pentru raspunsul rapid tuturor