| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot prinde doi mâțișori dacă ei se sperie și încep a fuge?

17 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

De ce să îi prinzi?
Te apleci frumos pe genunchi începi cu " pis pis", le cumperi mancarica și alte trucuri ca să le câștigi încrederea, ca dacă tu te duci direct să îi prinzi, logic ca fug, ca nici ție nu ți ar conveni să vină unul să te alerge asa și prin surprindere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Eu cu pis-pis am încercat dar ele fac ochișori mari și fug. Voi încerca cu mâncarea să le ademenesc.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru ce sa ii prinzi? Vrei sa ii dai spre adoptie?

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru DracuIa):

Sper sa îți prindă și ție cineva capu la usa și dacă ziceai ca vai era o gluma, nu vreau sa ma gândesc la persoanele care rezonau și practicau ce ai spus.
Vorbind practic de niște suflete nevinovate, m-am convins ca adevărații monștrii sunt oamenii.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți încerca, sper ca ai intentii bună, dacă nu cel mai corect te oprești acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Facem reparatii si ne-am mutat la o vila si acolo am gasit 2 motanasi fara mama si stau afara in ploaie si imi e jale de ei si ma gandesc sa ii iau si sa ii ingrijesc si cand ne mutam acasa sa ii iau cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Am prins unul, am inceput sa il mangai si lui ii placea dar fratesu a mieunat si a sarit din brate. Ce ghinion. Voi incerca inca o data happy

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru anonim_4396):

O să fie bine, asa sunt puii de pisica când sunt mici, cu timpul o să se îmblânzească.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Puii trebuie sa stea langa mama pana la 3 luni.Cred ca aceasta doar a plecat dupa mancare.Ar fi trebuie sa le faci un adapost mic si sa ii lasi acolo in curte, sa ii poata gasi mama cand se intoarce.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru DracuIa):

Da domnule draculalaughing)
Oamenii ca tine au uitat ca nu sunt doar ei pe planeta, dar ma rog și lucrurile nasole sunt pedepsite prin lege ( în caz de îți vin ție și altora idei strălucite).

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

+ Adevărații " devoli" suntem noi, noi am distrus absolut tot.
Păduri, specii dispărute, din vina noastră bineînțeles, poluarile, etc.
Omul pe unde calcă striga, animalele își iubesc planeta.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru DracuIa):

Înseamnă că vecinul putea sa primească o reclamație frumoasa ca nu își tine câinele legat.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Dacă ați reușit să îi prindeți pe amândoi felicitări! Dacă, celălalt refuză să se lase prins, cu hrana și o ușă deschisă la o încăpere ați putea încerca.