| S3S3an a întrebat:

Cum pot sa imi inalbesc dintii in conditii casnice?

Răspuns Câştigător
| Piiiiiiika a răspuns:

Buna.

Spala-te dimineata si seara.

Nu trebuie neaparat sa te speli dupa fiecare masa. Cu toate ca nu ar strica.

Spalate o data pe saptamana cu BICARBONAT DE SODIU.
Sau sare de bucatarie. Dupa, clateste-te foarte bine.

Bafta. Funda?

7 răspunsuri:
| FaraFitzee a răspuns:

Va trebui sa te speli pe dinti dupa fiecare masa sau sa te duci la un dentist :*

| Cr1zzu a răspuns:

In conditii casnice nu prea ai sanse...sad trebuie sa folosesti nu stiu ce substanta sau pasta de dinti cu pasta normala (colgate etc ) din astea nu merge cauta pe google Ti pup:*

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Dacă mănânci multe mere, te speli cu sare.

| negat1ve a răspuns:

Incearca sa te freci cu coaja de portocala inainte de a te spala pe dinti ( bineinteles cu partea alba a cojii). Am auzit ca ar da rezultate din prima saptamana. Sper sa iti fie de folos, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicarbonat de sodiu o lingurita si sucul de la o lamaie se amesteca pana iese o compozitie omogena big grin

| Larysa13 a răspuns:

Te poți spăla cu bicarbonat, praf de copt, sare, să îți dai cu partea aceea albă de la o coajă de banană din câte am auzit! momentan și eu încerc aceste "soluții"! Să văd dacă dau rezultate!
O seară plăcută!