| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma obisnuiesc sa dorm de amiaza?

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca te trezesti dimineata sigur o sa fii obosita si o sa dormi la pranz.

| Psihoyounger a răspuns:

Ai putea sa faci sport dimineata. Un somn de dupa-amiaza poate fi foarte relaxant si odihnitor. Deasemenea, daca incerci sa dormi mai multe zile la rand, te poti obisnui. Vei vedea ca dupa somnul de dupa-amiaza, te vei simti ca noubig grin Bafta!

Psihoyounger

| carminaburana43 a răspuns:

Exista doua variante:1-sa fii obosit; 2-sa incerci zilnic si pe urma te obisnuiesti daca perseverezi.

| JackieSue a răspuns:

Stai in pat cu ochii inchisi.Chiar daca la inceput n-o sa-ti gasesti "starea" tot iti vei odihni ochii. Dupa ceva timp, organismul se seteaza singurbatting eyelashes.

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca te scoli foarte dimineata vei dormi de amiaza daca nu, n-ai sanse.Somnul de amiaza nu e obligatoriu.

| ing. a răspuns:

Pai.laughing. O varianta ar fi sa te scoli la 5 dimineata, ca sa fii obosit dupa`amiaza si sa dormi.happy. Ca nu poti sa te culci asa fara sa-ti fie somn.Glumeam.Incearca sa dormi asa mai multe zile si te obisnuiesti.happy. Puneti o muzica care te adoarme daca n`ai somnlaughing

| alexdop21 a răspuns:

Uite cum fac eu, daca vreau sa dorm dupa-amiaza, ma uit la un film mai vechi pe care eventual il stiu, si ma ia somnul in maxim 10 minute! Nu te mai gandii la tot felul de prostii si gaseste-ti cea mai confortabila pozitie de stat

| danutza a răspuns:

Eu dorm cand sunt obosita dar si cand ma plictisesc cateodatahee hee
in rest nu pot dormi deloc ma varcolesc in pat ca... laughing

| DoomNEzeu a răspuns:

Poi incearca sa nu dormi noaptea prea mult..adica sa te culci pe la 3

| FearNoEvil a răspuns:

Angajeaza-te! Sa vezi cum te apuca somnul dupa-amiaza. Poate chiar mai devreme. laughing

| zemantex a răspuns:

Trezeste-te mai devreme dimineata, ia-ti jaluzele la dormitor, redu' din doza de cafea, inchide-ti telefonul dupa ora 13.00...

| bineamvenit a răspuns:

Daca te trezesti la 14:00 nu cred ca ai sanse sa dormi de la 15-16:00 pana la ora 17 happy Fa-ti un program de om normal. Culcarea la 11 maxim 12, trezirea la 7-8 si cred ca o sa reusesti happy

| damira a răspuns:

Eu in timpul scoli dorm de amiaza, pentru ca ma trezesc dimineata la 6 si cand vin acasa pe la 3 mor de somn si adorm repede.