| Alexa_8901 a întrebat:

Cum pot sa schimb numele la mess ca sa apara cum vreau eu cand cineva imi da addthinkingsadFundaa:*

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Desupra imaginii tale de la avatar scrie: Messenger Contacts Actions Help. Tu apesi pe Messenger (adica prima optiune). O sa-ti apara o lista in care scrie in coloana: My Availability; No Incoming Calls... My Contact Details ...Sing Out; Close. Tu apesi pe My contact details un unde o sa ti se deschida o fereastra unde scrie prima data name. Scrii acolo ce nume vrei sa le apara celorlalti (implicit si tie) apoi dai Save & Close (in partea de jos).
Partea proasta e ca numele nou selectat nu o sa li se schimbe si celor care te au deja in lista. Pentru ei exista alta procedura: Te duci la capatul fiecariu grup (acolo unde scrie mai ingrosat Friends sau ce grupuri ai mai formar tu) si dai click dreapta si apesi pe prima optiune unde scrie: Broadcast an IM to this Group... Apoi o sa ti se deschida o fereastra mica unde ai 2 spatii: In primul scrie To: (si adresele celor din grup) iar in cealalta scria send as *id-ul tau* si un spatiu unde poti sa scrii ce vrei (asa se trimit si mass-urile) Pe fereastra aia apesi Ctrl+Shift+C (desigur fara +, asta inseamna ca le apesi pe toate odata) si o sa ti se deschida aceeasi fereastra de care momeneam la inceput unde iti schimbi numele si ii dai save & close. Dupa ce i-ai dat sa se salvese o sa ti se mai deschida o fereastra dreptunghiulara imi lunga unde este un spatiu mare alb unde scrie: Name: *** Messenger ID: *** (cu datele acelea vei aparea in lista prietenilor tai) apoi dai Finish si ai terminat. Dupa ce ai trimis asta poti sa-ti schimbi numele care ti se afiseaza tie asa cum am spus in prima parte, doar sa fii atent sa ti-l schimbi cand dai accept sau add la cineva.
Cand vrei sa adaugi contacte noi, iar in lista la ei tu sa ai alt nume decat cel afisat faci in urmatorul fel: dupa ce ai scris id-ul si ai dat prima data next, pe a2a pagina iti apare undeva jos Send your name with reques as: *numele care il ai tu afisat* iar langa el scrie change. Apesi acolo, il schimbi, apoi next si finish. Cand primesti invitatii de la altii si vrei sa le afisezi alt nume vezi ca inainte sa dai Accept scrie undeva mai sus: Change Display name: *aici iar iti scrie numele afisat tie* iar langa e un creion mic. Da click pe el, schimba numele apoi dai normal Accept.
Daca vrei ca unul din contactele tale din lista sa aiba alt nume (ales de tine) dai click dreapta pe el si selectezi Contact Details. Acolo o sa-ti apara la fel cum ti-ai schimba numele tau. Ii scrii ce nume vrei (respectivul nu poate afla cu ce nume este in lista ta sau daca l-ai shcimbat doar daca iti cere el sa il schimbi) apoi dai Save & Close.
Cred ca ti-am spus mai mult decat vroiai, daca nu intelegi ceva nu ezita sa intrebi.
Bafta

4 răspunsuri:
| BAIATUL a răspuns:

Nu poti asta. Poate doar numele cu care apari in lista altcuiva.

| Alexa_8901 explică (pentru BAIATUL):

Pai asta voiam sa zic...

| Alexa_8901 explică (pentru BAIATUL):

Deci..cum schimb?puppy dog eyes

| мιcнєℓℓє a răspuns:

Pai.Dai acolo sus la messanger si apoi dai la my contacts details.Si scrie ce nume vrei. Apoi dai save&close! Fundita?kiss