| Roxana6277 a întrebat:

Cum pot uita mai repede de un baiat?

7 răspunsuri:
| SKisM a răspuns:

Nu'l mai contacta o perioada, cautati alt prieten, distreazate cu amicii thinking Dar daca acest baiat de care zici e un fost iubit probabil ca nu-l vei uita usor happy

| DanAmarandei a răspuns:

Nu te grabi. Da-ti timp, ai rabdare, traieste despartirea. Dupa ce vei fi acceptat aceasta despartire poti si cu siguranta vei trece la urmatorul. Nu-ti pune pe fata un zambet de plastic, poti sa fii un pic trista, dar poti iesi cu prietenii, poti sa citesti carti, sa faci ceva ce tie iti aduce placere (sa canti/pictezi/impletesti/patinezi etc.) si uitarea va veni de la sine, natural. E ca si atunci cand fierbi un ou. Daca stai langa el si astepti sa fiarba o sa ti se para c fierbe intr-un an. Daca faci si altele, s-ar putea ca atunci cand te uiti la el sa fie gata fiert! Succes!

| NoChanceForUs a răspuns:

Îl/te sinucizi după care te duci la alt băiat.

| Miinniiee a răspuns:

Fa-ti pe altcineva si cu timpul o sa te atasezi de persoana respectiva si asa mai departe.

| Roxana6277 explică (pentru Miinniiee):

Nu a fost un prieten. e un coleg cu un an mai mare ca mine care stie ca il plac si eu stiu ca ma place.si mereu cand incerc sa-l evit pentru a nu-l mai vedea apare de nicaieri in fata mea...

| Andreutza1998 a răspuns:

Daca il pllaci dc trebuie sa-l uiti? oricum si eu am problema asta acum ca m-am despartit de cineva... oricum vad ca simti ca nu va tine vreo relatie cu el... distreaza-te cu celelalte prietene ale tale sau cunoaste alti baieti(sau ambele)

| Roxana6277 explică (pentru Andreutza1998):

Pai incerc sa-l uit pentru ca nici unul din noi nu face vreau pas pentru a fi impreuna. eu nu vreau sa fac primul pas pentru ca nu stiu daca are prietena sau daca vrea o relatie. a aflat totusi ca il plac deci el ar trebui sa-mi dea semne daca vrea sau nu sa fie cu mine.