| Galezu a întrebat:

Cum poti fi altfel? Cum poti sa numai faci niste lucruri pe care le faceai, care erai "dependent "de ele. Iti placea sa faci acele lucruri / acel lucru dar dintr-o data o persoana iti spune ca nu e bine si ca ar trebui sa numai faci. Cum te poti stapani?

7 răspunsuri:
| dki a răspuns:

Cu foarte multa ambitie

| Hieer a răspuns:

Nu face asta doar ca cineva ti-a zis ca nu e bine. Fa ce iti place, fii tu. Poate unora le place ce faci tu dar altora nu le place. sau unii cred ca e bine alti nu. FII TU!

| diavolitadulce a răspuns:

Stiu cum e. ocupa-ti timpul. va merg. spre exemplu mergi la sala sau daca nu ai o situatie financiara prea buna fa sport acasa. indiferent de ce alegi nu vai mai face lucrul de care esti dependent si vei mai arata si bine

| Galezu explică (pentru Hieer):

De exemplu, am o problema cu telefonul. De la prea multe mesaje ( imi place sa dau mesaje ) ma uit mereu la el, nu pot fara telefon. Nu pot sa ma culc daca nu ma uit la telefon, nu ma simt eu bine. Daca nu suna prietenii sau prietena ma enervez..si numai vreau, vreau sa scap.

| Hieer a răspuns (pentru Galezu):

Totii suntem ''dependenti'' de telefon...Si mie imi place sa dau mesaje.Ce problema ar fi asta?

| Galezu explică (pentru Hieer):

Pentru tine niciuna, pentru mine chiar e. :d

| Hieer a răspuns (pentru Galezu):

Ce conteaza daca cineva ti-a zis tie ca asta nu-i bine. Daca tu te simti bine. daca iti place asta. Ce conteaza vorbele altora?