| anacondrea a întrebat:

Cum puteti argumenta ideea ca limba vorbita de o persoana"isi pierde din puritate", daca nu este practicata intr-un mediu elevat? Sunteti de acord cu aceasta opinie?

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da.Exista tendinta de a altera puritatea limbii intr-un mediu in care se folosesc termeni neliterari.

| anacondrea explică (pentru Danut_Popa_1961):

Cum credeti ce eseu pot alkatui eu pe aceasta tema?

| anacondrea explică:

Cum puteti argumenta ideea ca limba vorbita de o persoana"isi pierde din puritate", daca nu este practicata intr-un mediu elevat? Sunteti de acord cu aceasta opinie? daca nu este practicata intr_mediu lingvistik elevat