| Dya_Dyana_1996 a întrebat:

Cum sa ii zic la un baiat ca il plak..ca mie frika..sincer. suntem in clase diferite dar de aceeasi varsta..nu stiu daca si el ma place... dati ceva sfaturi... Fundaa:*

4 răspunsuri:
| pίTίк a răspuns:

Da-ne si tu mai multe detalii
-daca va salutati sau nu ati vb niciodata
-daca aveti prieteni comuni
-daca aveti vreo activitate scolara impreuna(ceva unde sa poti fi aproape de el)
-daca exista ceva care sa va placa amandurora(un sport... orice)
-si mai ales daca vreodata ti-a dat de inteles ceva de te-a facut sa il placi.
orice detaliu ne poate ajuta sa ne dam seama care e situatia si daca poti ajunge la inima lui:p
astept detaliile:*:*:*

| cristzy007 a răspuns:

Poţi să-i spui pur si simplu şi aştepţi reacţia lui. s-ar putea să se gandeasca si să-ţi spună că si lui îi plece de tine. În cayul în care nu vă salutaţi sau nu aţi vorbit niciodată va fi cam ciudat, dar merită să încerci.

| Dya_Dyana_1996 explică:

Pai suntem prieteni buuni(1)... avem o tona de prieteni comuni(2)big grin pf. ceva in genu(3)pff. da fenomene stranii(4)daa(5) (piTix)

| pίTίк a răspuns (pentru Dya_Dyana_1996):

Eu zic sa faci tot ce poti sa ii dai de inteles ca il placi, dar sa nu ii spui pana ce nu esti sigura k merita sa iti asumi riscul, pentru ca baietii din ziua de azi nu prea merita oricetongue