| Otylayall a întrebat:

Cum sa imi cresc increderea de sine? Cum ati reusit sa depasiti voi aceasta problema?

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Când eşti arogant şi egocentrist de când te ştii atunci asta nu e niciodată o problemă. laughing

| Otylayall explică (pentru Gizăz):

laughing Mda, chestia e ca eu nu sunt asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E legat de modul in care esti tu ca persoana. Daca esti o persoana pesimista, asa ca mine ai nevoie de incurajare, si sa ajungi acolo unde iti doresti, dupa nu o sa mai ai probleme.

| Gizăz a răspuns (pentru Otylayall):

Exact. Nu am cum să te ajut să treci peste ceva dacă eu nu am fost nevoit s-o fac niciodată. Mai ales că nici nu te cunosc. Ce pot să zic... mergi şi tu pe instinct. De obicei nu dă greş. Şi când vezi că ţi se pune zidul ăla mental şi emoţional spune "fu.ck it" şi sari peste. E greu prima dată. După trece.

| Otylayall explică (pentru anonim_4396):

Aici ai dreptate, de obicei sunt pesimista.Si tu ai reusit sa depasesti aceasta problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Otylayall):

Nu.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu prea poti sa te schimbi peste noapte, iti trebuie mult efort si ambitie. Dar nu e imposibil. In orice caz, daca afli vreun leac care te face sa ai incredere in tine, sa ma anunti si pe mine.
Pana atunci, te poti uita la asta.
ps://www.youtube.com/watch?v=d9vq5Kn29Zw

| Dariusuu a răspuns:

Întrebarea asta merită recomandată sincer.Mulţi nu ştiu cum să facă asta, sunt timizi, se închid în ei, sunt blocaţi în propriul corp.

Ca să ai încredere în sine trebuie să ai respect de sine, să te respecţi, să ştii ce-i aia demnitate şi să fii optimist.

Până la urmă nu contează cum te văd ceilalţi, contează cum te vezi tu cu adevărat.

Cum te vezi tu aşa te vor vedea şi ceilalţi. -E o chestie de pshihologie

| sappy a răspuns:

Pentru a reusi trebuie sa te accepti asa cum esti si daca poti sa rezolvi problemele de care te lovesti!