| inimadeciocolata a întrebat:

Cum sa inventat focul si cine va rog sa-mi spuneti am nevoie la un proiect de azi

Răspuns Câştigător
| davidutzu12 a răspuns:

Daca nu mai sti la scoala 156 si proiectul a trecut...imi dai mie fundita? big grin

2 răspunsuri:
| VaRogAjutor a răspuns:

Pai...Era o furtuna cu tunete si fulgere Un copac a fist lovit de fulger si a cazut o creanga in focuri langa copac era o pestera unde se adapotseau oameni pesteri atunci ei cu nerabdare au luat imdediat creca si sau duc in pestera daadnd foc la mai multe obiecte...Se uitau la ca niste bebelusi la acel foc
(Ei au facut focul singuri dupa acel incident)Au aruncat o piatra de cremene (neintentionat) in alta piatra de cremene si acolo erau niste frunze uscate si au inceput sa arda!
Si asa au inceput sa faca focul!
Bafta cu proiectu!

| basik a răspuns (pentru VaRogAjutor):

Nu stiulaughing