| sweetys a întrebat:

Cum sa ma motivez sa renunt la dulciuri si sa ma tin de sport? Adica saptamana (5 zile) asta cred ca am dat 70 lei numai pe ciocolata, napolitane, prajituri, pufuleti etc. Iar cu sportul mai greu, am avut abonament la sala, dar acum in sesiune nu mai merg fiindca nu am pic de timp, dar as vrea ca dupa sa ma apuc in forta de alergat si alte exercitii

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu sunt dependent de dulciuri stiu cum e, vezi de ciocolata cu cacaco 85% cacaco cat de cat isi opreste dorinta asta plus carne de porc si renunta la coca cola ca da mai multa dependenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai ambitie e ceva. Si asa ceva nu il au multi. Tu esti un bun exemplu. Dar deh, e mai usor sa bagi 5 kg de napolitane in tine decat o ora la sala.

| Adry05 a răspuns:

Nu le mai cumperi. Eu asa ma tin sa nu mananc si merge. Daca am dulciuri in casa simt direct nevoia sa ma duc sa iau, neavand, nu ma mai gandesc la ele.

| sweetys explică (pentru Adry05):

Dar ma duc la magazin si le vad si nu ma pot abtine. Sunt mai rau ca un copil de 5 ani care nu vrea sa inteleaga.

| Adry05 a răspuns (pentru sweetys):

Pai nu te duci la raionul de dulciuri, simplu.
Sau iti iei maxim un baton de ciocolata, ceva cat sa mananci o singura data.

| sweetys explică (pentru RAY):

Sucuri nu beau, iar ciocolata mananc doar cea cu 75% am, incercat si 85% dar nu pot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambitie si vointa.Cam de asta ai nevoie.Si putina motivatie, care ar trebui sa vina tot de la tine.