| Alejandra4785 a întrebat:

Cum se manifesta capriciile ale adolescentilor? mama spune mereu despre mine ca sunt capricioasa iar eu nu inteleg vreau raspuns urgent? cum se manifesta capriciile ale adolescentilor?

cum se manifesta capriciile ale adolescentilor?

Dau O FUNDA MARE MARE PENTRU CEI CAMI RASPUND.

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Depinde, de la persoana la persoana. Un adolescent de cele mai multe ori simte mult mai intens orice senzatie. Nu se intelege cu nimeni, are o lume a lui, este trist iar in clipa urmatoare fericit, nu ii convine multe lucruri, afec mofturi in legatura cu orice>nu se intelege cu parintii, se cearta cu ei din cele mai mici prostii. vea sa fie totul cum vrea el, sa faca ceea ce vrea cand vrea, cum vrea, iar daca este refuzat se supara si de cele mai multe ori se cearta cu parintii, nu vrea sa inteleaga ceea ce i se spune. crede ca nimeni nu il intelege, ca multa lume ii este impotriva si asa mai departe.De cele mai multe ori recurge la anturaje periculoase, la bautura tigari si as amai departe. Este neascultator, sau nesimtit fata de parinti.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand ceri bani, sau ai alte mofturi sa stai mult timp afara, sexul la varste fragede si tigara, distractia, alcoolul sunt niste capricii pe care multi minori le obtin cu sau fara voia parintilor si asta datorita lipsa interesului educativ al parintelui catre copil.

| Alejandra4785 explică (pentru AndyLavy):

Msss mult pentru ajutor.te pup tu primesti funda

| AndyLavy a răspuns (pentru Alejandra4785):

Ma bucur ca te-am putut ajuta happy toti trecem prin astfel de perioade. eu am 20 de ani si ma cert zi de zi cu parintii. si nu ii suport mai deloc. dar asta este happy pana vom fi pe picioarele noastre trebuie sa acceptam viata asa cum este.