| Elena1234456 a întrebat:

Cum se traduce urmatorul citat? ""Go into the arts. I’m not kidding. The arts are not a way to make a living. They are a very human way of making life more bearable. Practicing an art, no matter how well or badly, is a way to make your soul grow, for heaven’s sake. Sing in the shower. Dance to the radio. Tell stories. Write a poem to a friend, even a lousy poem. Do it as well as you possibly can. You will get an an enormous reward. You will have created something."

Răspuns Câştigător
| AiEnma97 a răspuns:

Du-te pe arta. Nu glumesc. Artele nu sunt o meserie. Sunt o cale umana de a face viata mai suportabila. Practicand o arta, oricat de bine sau de rau, e un mod de a-ti face sufletul sa se inalte, pentru numele lui Dumnezeu. Canta in dus. Danseaza la radio. Spune povesti. Scrie o poezie unui prieten, chiar si una de distractie. Fa-o cat poti tu de bine. Vei primi o recompensa enorma. Vei crea ceva.

4 răspunsuri:
| RandomGirl a răspuns:

Du-te in (tainele) artei. Nu glumesc. Artele nu sunt numai un mod prin care poti sa castigi un venit. Ele sunt un mod foarte uman prin care poti sa faci viata mai "indurabila". Daca practici o arta, nu conteaza cat de rau sau cat de bine, este o cale prin care poti sa iti faci sufletul sa creasca, pentru binele raiului( =pentru numele lui Dumnezeu). Canta in dus. Danseaza ascultand radioul. Spune povesti. Scrie o poezie unui prieten, chiar si unul jalnic. Fa-o cat de bine poti tu. O sa primesti o recompensa imensa. O sa creezi ceva.

| Nolkyz a răspuns:

Lasand traducerea la o parte, mesajul e cat se poate de adevarat.

| veselie a răspuns:

Du-te in arte martiale. glumeam. artele martiale nu sunt ca in filme. ele sunt modul in care persoanele asiatice fac dragoste. practicand artele martiale, indiferent de cat de bine iti face penisul sa creasca pana la cer. canta in dus. danseaza cu radio-ul. spune povesti. scrie o poezi unei bunici, chiar si una deocheata. fa-o cat de deocheata poti. o sa obti multi bani. ca tu ai creat ceva.

| Elena1234456 explică (pentru veselie):

M-ai facut sa zambesc laughing))