| kurt a întrebat:

Cunosc o fata de ceva vreme si mie imi place foarte mult de ea, faza e ca nu stiu daca ea simte la fel, oare cum sa-mi dau seama daca ma place sau nu?, apropo sun si mai rusinos de felul meu si chestia asta ma enerveaza!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Esti baiat ce naiba?raised eyebrows
Fa tu primul pas pentru ca asa e normal.Nu e totul asa de complicat cum pare.Tot ce iti trebuie e rabdare si calmitate. Poti incepe prin a-i fii un bun prieten apoi usor-usor poti sa ii dai apropouri sau cel mai bine sa ii zici directwinking

| ionoion a răspuns:

Cum o zis kukubau, du-te si intreab-o. Am trecut si eu prin asta si n-am facut nimic si acum regret.

| NedeaAndrei a răspuns:

Si eu am fost asa mai rusinos cu fetele dar daca iti iei inima in dinti si ii spui direct o sati treaca si timiditatea pentru ca o sa incepi sa ai mai multa incredere in tine.si cum au zis si ceilalti pana acum du-te si spune-i direct ce simti pentru ca o sa regreti mereu daca nu o sa o faci.big grin

| kurt explică:

Voi aveti foarte multa dreptate, dar chestia e ca nu as putea accepta un refuz sad

| kukubau a răspuns:

Asa suntem toti la inceput, du-te direct la ea si intreab-o altfel te vei intreba mereu : de ce nu am avut curaj. Ti-o spune cineva care a trecut de multe ori prin asta, iar odata cu inaintarea in varsta sa stii ca nu va disparea de la sine "timiditatea" daca nu rezolvi acum problema tongue

| M.D.Eveline a răspuns:

Daca nu poti accepta un refuz...eun defect, sti...trebuie sa inveti sa mai accepti si nu, mai tarziu o sa regreti, si cine e vinovatul? FELICITARI! AI GHICIT! TU! asa ca e mai bine sa arati ca uh niciodata nu te dai batut.
Succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te place si ea, se comporta diferit cu tine, iti acorda o anumita atentie. Unele fete se gandesc ca baietii trebuie sa faca mereu primul pas, si apoi ele sa accepte. Arata-i ca esti timid si imprieteneste-te cu ea. Te va descoperi in timp, si poate iti va fi mai usor sa faci pasul acesta.
Totusi, sfatul meu ar fi sa lasi timiditatea la o parte, si cand prinzi ocazia sa fiti singuri, zi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff... sincer e cam complicat daca esti rusinoshee hee, nu stiu ce sa zic...incearca sa te apropii de ea mai mult si daca esti cam rusinos dai un sms ceva si intreab`o ce simte pentru u( sau las`o pe ea sa faca primul pas).