| AdrianBica a întrebat:

Cunosc o fata si nu stiu cum dar se pare ca am devenit foarte buni prieteni. Cum pot face sa ma combin cu ea fara sa ne simtim stanjeniti de faptul ca suntem prieteni buni? Ajutor!

Răspuns Câştigător
| dydysweet a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii sigur ca si ea te place putin si ca ar fi dispusa sa incerce o relatie cu tine,pur si simplu o inviti in oras la un suc si incerci sa-i spui ca-ti place de ea dar nu folosi cuvinte cum folosesc altii ca sa se dea smecheri pentru ca fetelor nu le plac lucrurile astea,incearca sa vorbesti deschis cu ea pe tema,asta si dai timp sa se gandeasca,daca amanadoi va placeti nu va fi nicio problema pentru ca ati fost prieteni, majoritatea cuplurilor au fost mai intai prieteni si dupa au trecut la urmatorul "nivel", pentru ca asa poti cunoaste mai bine persoana si sa realizezi ce fel de om este, sper ca te-am ajutat, si daca iti spune ca nu, nu renunta la prietenia ei :X

2 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Ii spui pur si simplu ca o iubesti, nu trebuie sa te temi. Daca sunteti prieteni asa buni, e clar ca si ea iti impartaseste sentimentele.Bafta!

| AdrianBica explică (pentru dydysweet):

Sunt de acord in mare parte, dar doar prietenie este ultimul lucru pe care vreau sa-l aud despre mine si ea tongue