| anonim_4396 a întrebat:

Daca am bursa socială, pot avea și bursa de merit? (Eu nu cred...) Care este mai mare? Cumva bursa de merit să de o data pe an? (Întrebare handicapata)

Răspuns Câştigător
| AliTheo18 a răspuns:

Eu ne neg. Am punctat ce este important.

6 răspunsuri:
| AliTheo18 a răspuns:

Poti avea cu siguranta bursa de merit pe langa cea sociala. Nu au nicio treaba. E meritul tau daca inveti si iei acea bursa. O sa ai! Cea de merit se da pe semestre, cam cum primeai la scoala.

| T0T a răspuns:

Da poți. Ce treabă are că ești special cu faptul că înveți bine.

| T0T a răspuns (pentru AliTheo18):

La mine se dă anual. Depinde de fiecare instituție.

| GraveDigger91 a răspuns (pentru AliTheo18):

Pai eu sunt la școala, clasa 8 a :p

| AliTheo18 a răspuns (pentru GraveDigger91):

Cu siguranta o sa primesti si bursa de merit.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

La bursa de merit trebuie sa inveti de cel putin 8.50 pentru o anumita suma de bani 9.50 pentru una si mai mare si la media 10 fix e cu adevarat o bursa mare, depinde de scoala, dar trebuie sa inveti daca vrei si de merit