| BeInnocent a întrebat:

Daca am la un Nikon obiectivul mare de ce nu pot face poze de aproape?

3 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Fiindca nu este pentru asa ceva. Depinde de obiectiv, poti face cu ele poze de aproape, de departe, obiecte mici, etc.

| virusake a răspuns:

Esti tipicul de cumparator care a aruncat practic niste bani pe un aparat pe care nu il cunoaste nici 1%.
Presupun ca e vorba de un kit D3100 + 18-55 + 55-200, iar acel obiectiv mare este 55-200 care este un obiectiv de tip tele, ce are o distanta minima de focus ceva mai mare decat 18-55, asta inseamna ca trebuie sa te departezi de subiect pentru a putea focaliza.

| BeInnocent explică (pentru virusake):

Nu vezi ca pun intrebari, exact ca sa aflu?