| Sponk23 a întrebat:

Dacă aveam o sticlă de vin în ghiozdan în incinta liceului, ce sancțiuni pot primi?

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

N-ai timp sa te imbeti dupa scoala? laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nota scazuta la purtare si chemat de urgenta parintii la scoala (posbil chiar amenda), fiindca este ilegal sa duci in scoala: alcool, tigari, vape-uri si droguri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă te prinde, probabil nota la purtare.

| dullcat a răspuns:

Niciuna, atat timp cat nu te-a prins nimeni.Totusi, nu e chiar asa greu sa bei in timpul liber, nu? De ce ai cara o sticla din asta la scoala? Gandeste-te si la scenariul in care se poate sparge, sa vezi atunci distractie.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nici una. Atata timp cat nu o scoti din ghiozdan, nu o arati nimanui si nu o consumi.

| SkandallKamataru a răspuns:

Eu aveam si cutite la mine in geanta cand mergeam la liceu. Am venit odata si cu sabia ca voiam sa il tai pe unu laughing am infasurat-o cu o carpa si am bagat-o intr-o punga de la lidl laughing
Pe langa cutite, caram multe chestii periculoase la scoala, dar de cele mai multe ori aveam geanta plina de petarde laughing
Am dat odata o banana pe holu scolii, cand s-a lansat explozibilu a sarit fix in fața usii cancelariei si a bubuit acolo laughing laughing au iesit profesorii cu ochii beliti de zici ca erau turbati, sa vada cine a dat cu materiale pirotehnice in scoala laughing dar am sters-o imediat de acolo, am sarit poarta de 2 metri si ceva dintr-un salt rolling on the floor
A si odata am fost cu niste prieteni la un liceu, am intrat in clasa sa vorbim cu niste fete si aveam un fp3 in geanta si mi-a dat prostu de colegu foc la fp3 si mi-a bubuit geanta, au sarit bucati prin toata clasa rolling on the floor rolling on the floor laughing

Am adus odata 2 sticle de spirt si pahare de unica folosinta si am facut un spriț in spatele liceului cu baietii laughing in 10 minute cat era pauza, le-am dat talpa pe amandoua, am intrat beti la ore laughing S-a impedicat unu a cazut peste o colega in banca laughing s-a imprastiat peste ea si s-a rupt scaunu, s-au dus gramada amandoi, am murit de ras laughing unu a vrut sa se aseze da s-a pus pe langa scaun, altul nu mai nimerea banca, se pusese unde statea o colega si credea ca e locu lui, da eram beti manga de la spirtu ala laughing laughing Altu a adormit la ora de geografie nu se mai trezea, striga profa la el ala sforaia, in alta clasa la fel, amandoi beti s-au asezat in aceiasi banca, credeau ca e banca lor si s-au luat la bataie laughing laughing altii au intrat in clasele gresite, a fost panarama mare in ziua aia laughing
Chiar daca ne-au chemat parintii la scoala si ne-a scazut la toti media de purtare la 6 si ne-a amenintat ca ne exmatriculeaza, a meritat laughing laughing

| SkandallKamataru a răspuns (pentru SkandallKamataru):

In concluzie tu o sa fii ok, maxim o sa iti atraga atentia dar nu cred.