| Anonimaaaxgar a întrebat:

Dacă bati pe cineva de îl nenorocești poți sa faci pușcărie?

7 răspunsuri:
| Crescent a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai si de motiv. Totusi, nu vad logica in asta. Poti sa rezolvi problemele si prin alte metode. De ce sa ajungi la bataie?

| senpapi23 a răspuns:

Depinde,exista posibilitatea sa mori tu, mo se mai implanta si nenorociri
si daca zici ca m-am **** pe mine mi se pateaza pantalonii!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă acea persoană te reclamă la poliție și își scoate certificat medical, atunci există o mică posibilitate dar cel mai probabil e să încasezi o amendă.

| Fatamuntilor a răspuns:

De obicei cei care ajung la spital in urma unor batai, doctorii anunta si politia.E in interesul victimei sa te reclame!
Depinde de numarul de zile pe care le petrece in spital, sau de ce zice medicul legist.

| Anonimaaaxgar explică (pentru Crescent):

Eu încerc sa vb cu ea dar nu intelege(oricum cred ca are și niște probleme psihice) gen sa înjuri o persoana fără să-ți facă nimic. Și acum o sa mai încerc sa i explic dar dacă nu înțelege de vb buna atunci o fac sa înțeleagă altfel

| ofataoarecare120 a răspuns (pentru Anonimaaaxgar):

Nu i normal sa lovești pe cineva cel mai simplu nu mai vb cu acea persoană. Nici nu vad rostul întrebării adică vrei sa bati pe cineva dar nu vrei la inchisoare deci cred ca tu ai mici probleme psihice

| rapandula a răspuns:

In puscarie putin probabil. Poate doar daca e in stare grava si te poate acuza de incercare de omor. Altfel, te paste o amenda daca te reclama si scoate un certificat medical.