| Wssdavid a întrebat:

Dacă fac sală la 12 ani și iau vitamina d3 care ajută la creșterea inălțimei.pot crește normal?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Cresterea la varsta ta nu trebuie sa fie influentata de alte substante.

| Violleta2022 a răspuns:

Sala este interzisa copilasilor de 12 ani, chiar si adolescentilor, pana li se opreste cresterea, deoarece ingiba hormonii de crestere.

Tu la 12 anisori ai mare nevoie sa-ti stimulezi hormonii de crestere, ca sa cresti si sa te dezvolti, iar acei hormoni se stimuleaza numai cu vitamine, minerale, aminoacizi si proteine luate din hrana ta zilnica, care trebuie sa fie bogata in legume, fucte proaspete si carne.