| ℓανιηια a întrebat:

Daca la examen am scris gresit un cuvant, l-am taiat cu o linie orizontala si am scris deasupra ca nu mai aveam loc..se considera semn?sadSau ca am taiat o virgula ca nu era pusa bine si in loc de" c" am pus" e "si am ingrosat putin sa fie "c "se considera semn? Si daca se considera semn..ma scot afara din examen, adica nu mai intru la liceu?sad

Răspuns Câştigător
| Bogdanel97 a răspuns:

Nu, nu se considera semn distinctiv. Semnele distinctive de obicei se fac la incpeut de lucrare (cercuri, triunghiuri, etc) ca sa recunoasca un anumit profesor ca ii lucrarea ta. Si eu cand am dat E.N. am incercuit primele 3 puncte (cifrele) si pe restul nu le-am mai incercuit. Acuma depinde si de cat ii de sever profu, dar slabe sanse sa le considere semne distinctive. Bafta mai departe.

2 răspunsuri:
| Macryna a răspuns:

Ma eu nu cred ca oamenii aia sunt asa de rai, nu cred

| ℓανιηια explică (pentru Bogdanel97):

Mersi mult!