| LoOvE a întrebat:

Daca participi la Balul Bobocilor vei fi popular in liceu? Asa am auzit.Trebuie neaparat sa participi? Daca nu participi vei fi marginalizata?

Poate sa ma lamureaca cineva, va rog?

8 răspunsuri:
| yumary a răspuns:

Nu cred ca e vreo problema sa nu mergi.
Nu nu este obligatoriu sa participi.
E frumos sa participi la Balul Bobocilor e frumos si este chiar super te vei simti bine daca mergi dar nu cred ca vei ramane marginalizata daca nu mergi happy
Unele persoane mai fitoase pot fi rautacioase cu tine daca nu mergi...oh go on dar daca nu le dai satisfactie si daca te faci ca ploua sigur le vei da peste nas fie ca mergi fie ca nu mergihappy
Sper ca ti-am fost de folos .Bafta...si fa ce simti tu ca e mai bine happy

| Mimiiiii a răspuns:

Balul bobocilor e doar un bal si toata lumea incearca sa impresioneze acolo, sa cunoasca figuri noi etc. Se acorda atentie balului pentru ca poate fi o amintire pretioasa. Daca tu nu vrei sa mergi e ok poate nu e genul tau. Nu te va marginaliza nimeni. E decizia ta daca mergi sau nu si nu e treaba altora sa se bage. Chiar daca mergi sau nu trebuie sa ti minte un lucru: nu incerca sa impresionezi prea mult, fi tu insati si te asigur ca o sa ai multi prieteni la liceu. Succes:*!

| AdelinaC a răspuns:

Depinde de colegii tai.La mine in liceu de exemplu se punea mare accent pe evenimentele sociale gen balul bobocilor si daca nu te prezentai nu prea vorbea nimeni cu tine. Sfatul meu este sa te duci.Iti pui si tu o rochita frumoasa si mergi acolo.Asa iti vei cunoaste colegii, vei vedea si tu cum e pe acolo. Daca nu bei si nu fumezi, nu e asta o problema...nu te obliga nimeni sa faci asta. Daca nu te simti bine la bal nu te tine nimeni sa nu pleci de acolo.

| Domiinic a răspuns:

Stii ce trebuie sa nu iti pese deloc deloc de lume si de alti faci tot ce vrei u si daca u te simti bine nu conteaza cine vede ce zice tine cont numai de tine restul sa se duca dracu.Bafta!

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns:

Nu vei fi marginata pentru asta! dar te sfatuiesc sa mergi daca vrei pentru ca lumea te va vedea si intr-un fel sau altul te va baga in seama mai mult happy. daca nu vrei sa mergi nu e nimic. totusi intereseaza-te cine mai merge si daca se afla prinde aceeia si o prietena de-ata e perfect. puteti merge impreuna happy

| LoOvE explică (pentru Mimiiiii):

Esti tu asa sigura ca daca ma comport si o sa fiu eu insami eu sa am "multi prieteni" la liceu? De unde esti asa sigura? Poate "eu insami" sunt timida.Crezi ca asa imi pot face prieteni.Eu cred ca trebuie sa fi si putin altfel, sa te bagi in seama cu persoanele din liceu, blah blah, ma intelegi u...

Deci ce zici? thinking

| LoOvE explică (pentru haapyfacesmilealotforme9090):

Putem sa vorbim in privat te rog? Vreau sa te mai intreb cate ceva...

| Mimiiiii a răspuns (pentru LoOvE):

S-ar putea sa ti se para deplasata o atitudine din asta...mai ales ca zici ca esti timida. Mai ales ca la inceputul liceului toata lumea socializeaza cu toata lumea. Daca tu vrei sa fi 'ca toata lumea buna' tine doar de tine, vezi doar sa nu exagerezi prea mult sa pari altceva