| cosminro97 a întrebat:

Dati niste sfatu cum sa imvat usor la matematica chiar daca urasc enorm materia asta sunt clasa a 10

Răspuns Câştigător
| altuser a răspuns:

Incepi de la inceput, iar unde nu stii, te duci la profa/prof si il intrebi. Matematica nu se invata ca anii la istorie sau cuvintele la limbi straine.
,, Matematica e perversa" daca nu vei lucra la matematica zilnic, nu vei stii ncii odata.
Banuiesc ca esti pe profil stiinte ale naturii/ mate-info, ai carte, la inceputul lectiilor ai teorie, citesti si folosesti. Unde nu stii intrebi profesorul.
Degeaba te vei duce la meditatii daca nu iti place matematica(parerea mea).
Mai e si posibilitatea sa te transferi pe profil uman(filologie) unde nu se da bac la matematica dar tocesti...
Succes

2 răspunsuri:
| AleexNC a răspuns:

Ia meditatii.

| cosminro97 explică (pentru AleexNC):

Nu am bani