| SuperSaiyan4 a întrebat:

De ce a fost inventat Mos Craciun?

Răspuns Câştigător
| Smiiilee a răspuns:

De pe vremea lui Iisus, F. Maria trebuia sa il nasca, aceasta ajunge la casa lui Craciun acest fiind un om rau, imbracat in haine intunecate. F.Maria avea nevoie urgenta de un loc unde sa nasca, dar Craciun nu a primit-o, insa sotia acestuia, a luat-o pe F.Maria si a ascuns-o in grajd, sau intr-o pestera, si a ajutat-o sa nasca. Sotia lui Craciun s-a dus la el si i-a spus, ca a ajutat-o pe F. Maria sa nasca, acesta auzind i-a taiat mainile. Sotia lui Craciun s-a dus la F.Maria si i-a aratat. Maria vazand, ca nu are maini, i-a dat maini de aur. Cand a vazut Craciun, s-a aruncat in genunchi in fata Mariei, si i-a cerut iertare. F.Maria l-a iertat, si l.a transformat dintr-un om rau, intunecat, urat imbracat, intr-un om imbujorat, dolofan, cu haine rosii, si pantofi negri, cu barba lunga si alba, si i-a spus "De acum meseria ta este sa faci copii fericiti in noapte de Craciun, ducandu-le cadouri, pentru fiecare "

Sper ca te-am ajutat :*

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe vremea lui Iisus era un om batran si rau pe care il chema Craciun.El nu a lasat-o pe Maria in casa lui ca sa-l nasca pe Iisus si drept pedeapsa dumnezeu i-a spus sa imparta daruri la totii copii.Si de atunci a ramas Mos Craciun!(Sfarsit!)laughing

| SuperSaiyan4 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca ii doar ceva, ca sa cumpere parintii cat mai multe lucruri.

| WhiteLife a răspuns:

Pentru ca oamenii s-au plictisit sa-I rezerve Craciunul lui Dumnezeu.

| Sylx a răspuns:

Pentru marketing si pentru a lipsi de importanta adevarata semnificatie a zilei de 25 decembrie: Nasterea Lui IIsus Hristos Fiul Lui Dumnezeu.

| adutzata a răspuns:

Spre bucuria copiilor evidentlaughinglaughing

| TudyCFR a răspuns:

Mos craciun nu este o inventie Craciun era batranul a cui a fost staurul unde s-a nascut Iisus si pentru ca era batran i s-a spus mos Craciun.

| mona a răspuns:

Pentru a se bucura copiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Smiiilee):

Cam asa ceva am zis si eu.