| onematurus a întrebat:

De ce am nevoie de un cont bancar? Mi-a spus diriginta de la profesionala sa-mi fac si nu stiu de ce. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| PsyhoChild a răspuns:

Bursa sau banii de liceu o să-ți vină pe card, de asta ai nevoie. Eu mi-am făcut pentru banii de decontare a abonament ului.
Te duci cu un părinte la Banca și iti face. Trebuie să aveți amândoi buletinele la voi. Nu uita să ceri un extras de cont și să-l duci la secretariat la Școala

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru alocatie poate

| Pantagruel a răspuns:

Pentru ca statul e acum in cardasie cu bancile. Toti te forteaza sa dai si tu un 5% camatarilor. Alocatia poate veni si acasa prin posta. Fck them!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Pantagruel):

Hai sa ne intoarcem in evul mediu zic... sa facem troc in loc de alocatie. Iti aduce 2kg de faina posta

| Pantagruel a răspuns (pentru suntserios):

Nu faina, dar fructe. Sunt de acord.

E chestie de principiu, daca omul nu vrea atunci trebuie sa ii oferi alternative.

| aneliram a răspuns:

Pentru: alocație, pentru decontarea transportului, se face când vrei să-ti intre banii în cont (la bancă).

| ceafostodata a răspuns:

Ai putea sa o întrebi pe ea. Nu avem noi de unde sa știm cu adevărat intențiile dirigintei tale, este imposibil și neomenesc. Cel mai probabil ți-aș zis asta pentru bursa.