Abh
| Abh a întrebat:

De ce credeti ca, in general, fetelor nu le place matematica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetelor le place shoppingul happy

17 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Fetele nu-s asa realiste. happy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Ptr ca este o materie mai greoaie si noua ne plac mai mult lucrurile mai simplebig grin, dar exista cazuri carora le plac matematica.

| hamsterx a răspuns:

Pt ca le place romana? big grin fetele sunt mai romantice si le plac povestile si sa povesteasca iar baietii sunt mult prea exacti! asta expilca si faptul ca in majoritatea liceelor, la filo sunt fete mai multe iar la mate-info baietii sunt la putere big grin

| bluesky a răspuns:

Putinora le place...

| Bishop a răspuns:

Nu mi se pare thinking

| anka a răspuns:

Depinde foarte mult de profesor. Daca stie sa te atraga in cursa nu mai scapi. Unii copii se nasc cu o gandire analitica si le vine manusa matematica. De aceea se impart liceele in real si in uman pentru ca inclinatiile copiilor sunt diferite. Avem nevoie si de poeti nu numai de contabili, nu?

| just|breathe a răspuns:

Mie imi place matematica!happy. Chiar daca uneori, ma mai enervez la unele probleme, ca nu le inteleg, nu as vrea sa incetez sa invat aceasta materie.Am si o dovada ca imi place matematica:am cea mai mare medie din clasa.hee hee.

| Alex_7297 a răspuns:

Ba le place, să vezi cum învârt cifrele de pe card, heheeee!

| hiphopbeatz a răspuns:

De ce oares unt atat de multe fete le filo?

nici eu nu-s fan matematica, dar o suport cat s anul dau cu ceva in tabla si o inteleg.mate-info.

pace!

| Яùxsi a răspuns:

In general fetelor? raised eyebrows
Eu zic ca nici baietilor nu prea le placehee hee
E o materie.grea si.trebuie multa bataie de cap day dreaming

| Dodolo a răspuns:

Mie imi place mult matematica, culmea culmilor e ca am note mai mari la romana laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cercurile in care ma-nvart eu cele mai pricepute persoane persoane la matematica sunt preponderent fete.Si-s o gramada.Nu e o regula.Bineinteles,cel mai priceput e tot un baiat.Eu prefer sa nu am tangente, prea multe cifre pe cm patrat, si-s baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea ta ...sunt mai multe profesoare sau profi la matematica? Ce este de placut la aceasta materie? Iti bati capu sa faci niste calcule complicate straight face. Mie nu imi place pentru ca nu o stapanesc bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma numar printre fetele carora le place matematic.
De ce nu le place celorlalte? Matematica este stiinta exacta, care cand in capul tau se alfa doar palavrageli si iesiri din viata reala, iti da dureri de cap. Majoritatea fetelor sunt preocupate de altceva, si le place sa se invarta mult in jurul casei fara sa priveasca pe fereastrawinkingwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... In primul rand] fetelor nu le place matematica pentru ca ele cred ca este prea greu... si 2] numai baietii pot face fata. cred desi sunt si eu fata si nu stiu prea multa matematica as dori sa aflu cum sa socotesc cu numere mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohh mai eu cred totusi ca nu le place... dar... stii de ce? pentru ca le e greu sa socoata cit e 10000 inmultit cu 10000

| blondix_1521 a răspuns:

Buna intrebarelaughing...pai eu sunt fata si cred ca in general fetelor l sta gandul la baieti deci cu totul si cu totul in alta parte nu la matelaughing