| fearlessss a întrebat:

De ce e asa plictii sa ai 14 ani?sad

12 răspunsuri:
| AmaliaM a răspuns:

thinking si eu am 14 ani si nu ma plictisesc. mai iesi si tu prin oras, apuca-te de un sport, una alta. happy

| amelicika a răspuns:

Nu e plictisitor chiar deloc trebuie doar sa stii cum sa iti organizezi timpul si sa nu fii lenes si nu in ultimul rind indraznet happy tongue

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Nu e plictisitor, poate crezi că este aşa de unde nu ai multe activităţi de făcut thinking ieşi şi tu în oraş, distrează-te

| TizZu15 a răspuns:

Nu este plictisitor, distreaza-te cu prietenii, ca o data in viata ai 14 ani.winking

| Dragonfly6 a răspuns:

Da' ba copcii, mai ridicati-va si voi din pat!

| ascovit a răspuns:

Nu are legatura varsta. Si eu am 14 ani si deseori ma cuprinde plictiseala. Iesi si tu cu prietenii, vizioneaza un film. In orice caz, important este sa te inconjori de oameni care sa iti fie o companie placuta si ai sa vezi cum plictiseala dispare.
Multa bafta!

| KristalPop a răspuns:

Depinde ce îţi rezervă viitorul sau ceea ce faci tu, în sensul că dacă ai pe cineva gen gaşcă de prieteni, poţi petrece timpul cu ei într-un mod cât mai plăcut, însă dacă nu ai, nu ai altceva de făcut decât să stai pe facebook, la tv, sau cu bunica ca un copil al secolului 21... laughing Şi plus că vârsta asta aduce cu ea şi multe schimbări pe plan emoţional şi fizic.

| fearlessss explică (pentru AmaliaM):

Nu`mi placecrying Prieteni am si ies mereu afara.dar seara realizez ca nu am facut nimic cu folos.La asta ma refer..toate lucrurile posibile la varsta asta ma plictisesc.ce sa fac in oras? Sa stau de vorba cu altii despre altii laughing si sa nu fac nimic cu rost.Un sport e interesant cand chiar esti bun la el ..asa isi pierde farmecul.crying

| fearlessss explică (pentru ascovit):

M-am referit ca pentru mine e plictisitoare...sa zicem ca nu ma plicti mereu da seara mor de nervi cand ma gandesc ca nu am facut nimic folositor..adica ma joc, stau pe calculator, citesc..cu ce folos? E vina mea stiu..am placer care nu se pot realiza la varsta asta.

| fearlessss explică (pentru KristalPop):

Pai ies cu prieteni.dar nu pot sta toata ziua pe afara ca nu ma alsa parintii zic e prea cald. vreo 4 ore pe afara in rest? app nu stau deloc pe fb..decat sa il mai intreb cate ceva pe cantaretul meu preferatlaughing (cedry2k)

| AmaliaM a răspuns (pentru fearlessss):

Trebuie sa existe un sport la care sa fii bun.
iti dau o idee, eu cand stau in casa si chiar nu am ce face, intru pe un site si mai invat putina germana. big grin poti si tu sa incerci sa inveti o limba straina, pentru ca este si placut ( zic eu ) si ai si satisfactia ca ai realizat ceva in timpul ala. anyway, daca incerci sigur gasesti lucruri interesante de facut. tongue

| Axys a răspuns:

Tu la 14 ani ar trebui sa ai proprile tale activitati happy fotabalul plimbatul cu bicicleta cu prieteni happy distrezate cat esti tanar happy ca pana la familie mai ai multwinking