| HornyZep a întrebat:

De ce haina il face pe om? Vreau cat mai multe raspunsurihappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca majoritatea oamenilor sunt prosti si nu isi schimba prima impresie facuta de cineva. Exemplu. Vezi pe unu/una care e imbracat/a bine si crezi ca decent si cum se cade. Cu cei 7 ani de acasa, poate chiar inteligent. Dar realizezi ca e dus/a cu pluta cand deschide gura. Cu toate astea, ramai pe langa el/ea pana gasesti ceea ce vrei, ceva bun. Chiar daca sunt sanse sa nu gasesti asa ceva, tu ( ma refer in general ) inca iti pierzi timpul cu acea persoana.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai chestia este ca nu haina il face pe om ci omul face haina.
Degeaba te imbraci bine, haina aia oricum nu iti va schimba caracterul, sentimentele, gandirea doar te va face sa arati mai bine fizic sau la exterior

| RAY a răspuns:

Pentru ca prima impresie conteaza foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca asa a fost lasat, cine sustine ca omul face haine este un nerod. prima impresie este la haine, un om bine imbracat este in proportie mai mare mai destept ( si chiar este ) decat unul obisnuit sau are o situatie materiala buna.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru HornyZep):

In mare parte da, o spun din ce am analizat si concluzionat intr-o perioada de timp.

| CleanHeart a răspuns:

Haina il ajuta caracterul il face.