| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi vin imagini cu cel rau cand vreau sa ating un obiect sau alt ceva si mai ales imi vin ganduri rele, vreau sa ma bucur si eu de un lucru sau de ceva si imi apar imagini cu cel rau in minte, iar apoi nu ma mai ating de lucru deoarece cred ca i l am dat lui. Nu inteleg de ce nu pot scapa de aceste ganduri

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca ai o problemea psihica netratata de multi ani, care iti induce stres, fiindca esti o persoana negativista care vede totul in negru, traind cu frici ascunse.
O vizita la un psihiatru foarte bun si o consultatie serioasa ii poate spune medicului in ce stadiu esti si acesta te poate ajuta cu teparie si tratament adecvat, sa iesi la liman, sa-ti impui sa scapi de stres si sa elimini toate starile negativiste si prapastioase pe care ti le imaginezi sau ti le induci singur.
Sanatate multa!