| fearlessss a întrebat:

De ce se spune ca varsta copilariei si adolescentei sunt cele mai frumoase? E frumos sa nu faci niciodata ce vrei pe motiv ca nu te lasa parintii, sau sa te plictii toata ziua?

7 răspunsuri:
| sweet1399 a răspuns:

Pai....copilaria si sdolescenta sunt cele mai frumoase pentru ca nu ai responsabilitati, nu trebuie sa te descurci de unul singur si poti face cate trasnai vrei pentru ca nu esti judecat la fel ca un adult. Deci, de asta cred eu, ca varsta copilarieai si adolescentei sunt cele mai frumoase big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru ca atunci nu aiganduri ca si parintii ca trebuie sa platesti factiri,daca ai bani suficienti ca sa traiesti de azi pe maine,mancare, spalat, du-te si la servici, ingrijeste si de-un copil, de-asta trebuie trait la maxim aceste perioade.
Te pup!

| fearlessss explică (pentru sweet1399):

Pai asta e faza ca mie mi-ar place sa ma descurc singura si sa fac mai multe chestii ca sunt intr-o plictiseala continua (in vacanta, iar in timpu scolii stress continuu ca nu mai iese media 10 la nu stiu ce prostie de materie.).

| ByMine a răspuns:

Altii spun ca sunt cele mai frumoase, altii spun ca sunt cele mai grele momente. Din punctul de vedere al adultilor este fumoasa din cauza ca ei vin obositit de la lucru sa puna familiei o paine pe masa, si nu mai au timp de nimic. Din punctule de vedere al copiilor este cel mai greu si stresant moment al vietii ca nu te lasa parintii sa faci nimic si esti tinut prea din scurt. Si de aia spun adultii mereu "o sa iti fie dor de copilarie "...

| AnaBejenaru a răspuns:

Adolescenta si copilaria sunt cele mai importante etape din viata noastra,deoarece cand vei ajunge sa cresti,sa te maturizezi,cand vei trece de etapele astea, iti va fi dor, de plictiseala, de grijile copilariei, de scoala.Acum normal ca vrei sa ajungi cat mai repede la varsta la care sa faci ce vrei si sa decizi pentru tine,dar odata cu asta, apar si responsabilitatile, mult mai mari, si nu va fi nimeni acolo sa iti ia apararea, sau sa te ajutehappy.

| Dariusuu a răspuns:

Pentru că chiar este adevărat când eşti copil vezi lumea cu alţii ochii, fiecare dintre noi o vedem astfel, fără stres fără regrete. Când eşti mic începem toţi să trăim nişte momente frumoase.

Profită de viaţă cât poţi tu demult.

| MissmysteriousS a răspuns:

Este o varsta foarte frumoasa! Uite si explicatia mea.
Adolescenta este destul de controversata.Este varsta la care nu mai putem fi numiti nici copii, dar cu atat mai putin adulti.Varsta la care putem fii imaturi cu pretextul "nu am trecut de perioada copilariei" si totodata ne putem comporta ca adevaratii adulti sub un cu totul alt pretext "nu mai am 5 ani". Este varsta la care realizam ce sunt relatiile si cum trebuie pastrate acestea. Realizam cat de adevarate sunt cele spuse de cei din jurul nostru. Poate ca ne grabim si ne aruncam cu capul inainte in anumite situatii. Poate ca dam prea repede cu piciorul la ceea ce ne dorim. Poate ca ne indragostim prea repede si ne trece prea usor.
Viata este sa trecem prin ea, nu pe langa ea! Trebuie sa profiti de moment, ca 'tornada' poate aparea in orice moment, nu lasa niciodata pe maine, ce poti face azi.