| NiiiaaRawwr a întrebat:

De fiecare data dupa ce fac dus si este abur in baie imi vine ameteala si simt ca o sa lesin. Aveti idee de ce? FUNDITA!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu, de cand ma stiu, patesc exact la fel. Dar dupa ce ies la aer si ma intind in pat, imi revin aproape imediat.
Cred, ca e din cauza tensiunii, care se ridica brusc. Incearca sa eviti baile/dusurile prea fierbinti si foarte prelungite! Nu sta mai mult de 10-15 minute in cada cu apa calda/fierbinte si fa baie/dus cu usa deschisa, ca sa intre aierul proaspat, rece si sa iasa cel cald, umed! Succes! Numai bine!

7 răspunsuri:
| LonelyAngel95 a răspuns:

Si eu patesc la fel straight face
Cred ca e din cauza ca faci dus cu apa fierbinte. ma rog prea calda.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la umiditate si caldura. Daca ai cabina de dus fa dus cu ea deschisa... si stai cat mai putin posibil sa nu se acumuleze abur. recomand baia in clasica si faimoasa cada happy

| L7L a răspuns:

Da te speli cu apa clocotita sau calda? normal daca te speli cu apa clocotita cum sa nu te ia ameteala.

| Bloomy a răspuns:

Uite am gasit ceva thinking : "Ametelile care apar dupa o baie fierbinte se datoreaza tot scaderii TA, dar prin alt mecanism si anume "furt" de sange care este deviat catre periferie prin vasodilatatie capilara in piele si muschi (de aceea piele e rosie "ca racul")"-nu stiu ce inseamna TA, dar sa stii ca asa se intampla la fiecare om dupa o baie cu apa fierbinte.si oricum dupa max 5 minute trece.deci nu trebuie sa iti faci griji, trebuie doar dupa baie sa te asezi pe un scaun pana te linistesti:*

| Luanda a răspuns:

Lipsa de calciuhappy iti spun 100% sigur acelasi lucru am patit si eu...

NOname
| NOname a răspuns:

@Muffin09, multumesc pentru apreciere! Succes! Numai bine!

| Prscr_Rdc_1991 a răspuns (pentru Bloomy):

TA-tensiune arteriala.