| Letticia a întrebat:

De mult timp vroiam sa ma adresez cuiva.La scoala unde invat in clasa am o colega. De multe ori m-am certat cu ea si nici nu stiu de ce. dar acum suntem amice si ne intelegem.Eu nu vreau razboi.va rog spuneti-mi daca e normal sa procedez asa:sa ma impac cu "dusmanca" mea.

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

In general, e bine, pe cat posibil, sa nu avem dusmani. Dar asta nu inseamna ca sa trecem la extrema cealalta, adica sa-i avem pe toti prieteni. Prietenii ni-i alegem cu grija; si nu putem avea multi. Deci, iti recomand sa te impaci cu ea numai la nivelul de a nu o avea ca dusmanca. Atat. In rest, pastreaza distanta "legala".

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Daca certurile voastre au fost minore, si cred ca au fost dat fiind faptul ca nu sti de ce te-ai certat cu ea, nu vad de ce nu te-ai impaca cu ea. Poate se dovedeste o "aliata" buna.

| Letticia explică (pentru luiza):

Multumesc,pentru sfat!