| anonim_4396 a întrebat:

Dece nimanui nu-i plac baietii scunzi(nu foarte)de exemplu eu am 15 ani si am 1, 55m sad pe orice site vad ca cel mai importat la un baiat e inaltimea.Nu suntem noi vinovati ca asa ne-am nascut

Scuzati categoriea!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Negoiu a răspuns:

Cred că ţi se pare, nu ştiu de unde ai scos asta! Îţi faci complexe degeaba, o să mai creşti până pe la 22 de ani! E la fel ca ideea că orice băiat doreşte o prietenă blondă şi cu sânii mari! Ce-i al tău e pus deoparte, nici o grijă! Capul sus!

Răspuns utilizator avertizat
| gingergirl1 a răspuns:

Meh,eu sunt micuţa sad laughing Am 1.60 si ceva la 15 ani, dar eu sunt fata, nu e o problema "uriasa" straight face
Stai linistit, o sa mai cresti pana pe la 18-19 ani, chiar mai multwinking Dar poti face si inot, e foarte bun, mai ales pentru a creste in inaltimewinking
P.s : daca te ajuta cu ceva, prietenul meu are 18 ani si nu e foarte inalt,ma rog,e un.pic mai inalt decat mine thinking Deci, fiecare cu inaltimea lui laughing
Nu iti mai face griji, am un amic care e destul de scund si a avut mai multe iubite decat mine laughing
Keep calm, cine te place, te place asa cum esti.

| Dau3DMoriHD a răspuns (pentru gingergirl1):

Ms! Chear m-a ajutat raspunsul tau

P.s : Imi plac fetele scunde sau cum zici tu "micuta" :*

| AnDrEeA1133 a răspuns:

Incearca sa joci backet... poate o sa mai cresti happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ai sanse sa mai cresti in inaltime pana la vreo 17 ani, din pacate nu prea mai cresti dupa varsta aceea. Poti insa sa iei legatura cu un medic specialist pentru a iti face un consult si niste recomandari, exista sporturi ca voley-ul si basketul care datorita miscarilor specifice de elongatie a membrelor streseaza corpul ajutand la o crestere cu cativa centimetri. Se pot face si unele exercitii de sala in sensul asta insa n-as putea sa-ti spun care.

Inaltimea unui baiat e importanta pentru ca in general fetele sunt cele mai scunde si preconceptia ca baiatul trebuie sa fie mai inalt decat fata e inca adanc inradacinata in mentalul colectiv din punct de vedere psihologic dar si estetic. Iar 1.55 e considerat a fi scund pentru un baiat.

Cei care spun ca vei mai creste pana la 22 de ani nu pricep ce e cresterea accelerata si cand se produce. Cresterea accelerata incepe o data cu pubertatea si se termina undeva la 17 ani, desigur nimic nu e batut in cuie insa dupa aceasta varsta cresterea e una lenta si aproape nesemnificativa. Pana la urma si la coada 2-3 cm aproape nici nu conteaza.

| gingergirl1 a răspuns (pentru Dau3DMoriHD):

happy

| CheshireDeadCat a răspuns:

Există probabilitatea să mai creşti. Eu niciodată nu am atras atenţia la înălţimea bărbatului, chiar dacă se zice că lângă unul mai scund ca tine nu te poţi simţi femeie. Am avut iubiţi mai înalţi care numai femeie nu mă făceau să mă simt, iar cel mai drag om mie acu e un pic mai scund ca mine. Şi uite că umblu şi pe tocuri cu el şi nu mă deranjează. Personalitatea face mult mai mult decât înălţimea.

| peperonies a răspuns:

Pentru ca in general lumea da drumul la arcuri pe ei.