| Andrey_Claudiu_1992 a întrebat:

Dece trebuie sa suferim dupa o fata? eu unu nu mai suport sfaturi?

Răspuns Câştigător
| EuElyEla99 a răspuns:

Hey.te rog, nu face asta.cel mai bine ar fi sa nu-ti mai pese...fi mai indiferent. Incearca sa iti petreci timpul cu altcineva (poate sa fie si un prieten bun in care sa ai incredere). Si crede-ma ca nu merita sa faci asta... poate o sa va impacati. Pana atunci, stai acolo linistit si sa nu faci vreo prostiewaiting daca vrei sa mai vorbim, poti sa-mi dai un mesaj privathappy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Santeti prea sensibili, ca sa scapi de asta nu te mai bagi in seama cu ele si ai sa vezi ca viata e mai frumoasa, mie imi merge mai bine dupa ce am renuntat la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Tu eşti fraier că suferi!
Păi nici nu ar trebui să-ţi pese, să te doară undeva, ie!
Fii şi tu mai indiferent aco!
Fii bărbat!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viaţa merge înainte, frate. Nu trebuie să disperi după o fată, că mai sunt suficiente în lumea asta.

| InnaArkane a răspuns:

Cum adica? Crezi ca numai baieti sufera dupa fete.Si fetele sufera dupa baieti.Asa a fost conceput omul caci altfel totul ar fi monoton.Ce e dragostea fara suferinta, regrete si lacrimi.Nimic.E ceva absolut normal sa suferi insa cu timpul o sa iti treaca.Nu iti pot spune sa incerci sa o uiti sau sa te inchizi in tine pentru ca iti este imposibil.Cand iubesti pe cineva si suferi bupa el nu poti sa te indragostesti de alta persoana.Pot sa iti recomand sa nu te mai gandesti la ea.Citeste o carte, joaca un joc, iesi cu prieteni, profita de timpul frumos de afara(chiar daca acum ploua), fa-ti timp pentru micile tale placeri.Mie una imi place sa ma dau cu skate-ul.Si eu sufar de 1 an si ceva dupa un baiat si uneori inca imi vine sa plang insa atunci incep sa imi ocup timpul cu altceva.Inainte nu puteam sa stau o zi acasa fara sa il vad. Weekend-urile erau oribile fara el. Abia asteptam sa merg la scoala sa il revad.Chiar daca el vroia doar sa ma raneasca.De fapt se face al doilea an iar sentimentele mele s-au mai estompat. Discuta cu un prieten apropiat sau cu cine vrei tu despre asta.Te vei simti mai bine cand iti vei impartasi suferinta cu cineva.
Apropo Spetsnaz sa renunti la fete inseamna sa te faci GAY.Deci tu esti Gay?

| Andrey_Claudiu_1992 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi dar de cand ne-am certat nu mai sunt eu plus ca ma gandesc sa ma sinucid stiu ca nu este bine ce fac dar nu pot trai s-o vad cu altu sad

| Andrey_Claudiu_1992 explică (pentru anonim_4396):

Decat sa ma ma-i chinui asa mai bine renut la viata mersi de sfat

| Andrey_Claudiu_1992 explică:

Cel mai bine renunt la viata asa scap de suferinta de o saptamana ma bate gandul asta cred ca este cea mai buna solutie

| Andrey_Claudiu_1992 explică (pentru EuElyEla99):

Nu pot fi indiferent pentru mine iera cel mai scump lucru o iubeam enorm de cand ne-am certat nivi nu mai mananc nu ma mai gandesc la viata pur si simplu sunt terminat cred ca in seara asta o scap de chin