| PuntIle a întrebat:

Deci am iesit afara ca de obicei cu prieteni (sunt cls. a 8-a ) si na a fost vineri am stat pana la 9 cu ei si a ramas unu care e a 5-a dar e "deschis la Minte " si l-am intrebat daca mai sta pana la 10:40 cam asa si a zis ca da ca poate dupa cam 20 min ( pe la 9:30 am inceput sa ne plimbam ) l-a sunat maicasa pe telefonul meu (numarul il avea de la un baiat care avea numarul lu maicasa lu asta de a 5) si i-a zis sa vina acasa dupa l-am condus la autobuz si a venit taicasu cu Taxiul si a iesit din masina am dat mana i-am zis cum ma cheama si apoi sa suit la loc si m-a injurat de familie si cred ca a zis ca ma bate si am zambit (Nu stiu de ce am zambit :/ in fine ) si a zis ca vine azi sau chiar maine la mine (sambata) si dupa cred ca a zis ca ma bate si am fugit (repede incat nici nu mai respiram ) si am intrat in casa Taicasu era beat adica cam asa arata si am nevoie de un sfat. Ce sa fac?, Chiar o sa faca ce a zis? si alte lucruri Multumesc pentru Raspuns cel mai bun Funda happy

Răspuns Câştigător
| MCEdward a răspuns:

Când am terminat clasa a 5a m-am apucat de fumat, iar în a 8a mi-am revenit cu toate. Asta ca să știi că am un fel de experiență cu anturaje la vârstă fragedă.
În primul rând relaxează-te! Nu are ce să îți facă, dacă te lovește va răspunde legal. Problema e de morală, adică, nu cred că nenea își va mai lăsa copilul cu prietenii prea mult, nu doar cu tine.
Sfatul meu ar fi să încerci să-i câșrigi încrederea omului. Gen să vorbești cu el și să-i spui că tu chiar l-ai întrebat dacă mai poate sta, l-ai condus, etc. Și să nu se supere, că tu chiar vrei să fii prieten cu respectivul băiat.
Grijă fe tine și vezi ce faci!laughing

1 răspuns:
| PuntIle explică (pentru MCEdward):

O sa am happy Mersi big grin aveam nevoie doar de o parere.